pirmdiena, 2014. gada 1. decembris

onGuard Cleaner koncentrāts

Krietnu laiku atpakaļ televīzorā kādā no reklāmām varēja dzirdēt tekstu: "Ja tas der visam, tas neder nekam!" dōTERRAs produkcija vismaz manas ģimenes gadījumā šo tekstu ir apgāzusi, jo ēteriskās eļļas sevi pierādījušas kā universāls līdzeklis dažādu sāpju gadījumos un citos pielietojumos. Bet šoreiz gribu runāt par kompānijas piedāvāto mazgāšanas līdzekļa koncentrātu. Jau kopš vasaras esam to testējuši mazgājot virsmas un traukus.

Lietošanas instrukcijā rakstīts:
Mazgājamais līdzeklis dažādiem mērķiem: 2 tējkarotes atšķaidīt ar 700ml ūdens;
Mazgājamais līdzeklis vannas istabām: 3 tējkarotes atšķaidīt ar 700ml ūdens;
Mazgājamais līdzeklis traukiem: 3 tējkarotes atšķaidīt ar 3,8l ūdens (1 galonu).

Mēs lietojam tā: 
Dažādiem mērķiem (grīdām un citām virsmām) koncentrātu ielejam (iepilinam) uzreiz spainī/traukā koncentrāciju īsti nemērot. Līdzeklis puto. Slapjas grīdas ir smaržīgas, bet nožūstot aromātu vairs nejūt, vai arī pie tā ir pierasts un to vairs neievēro (nevaru apgalvot kurš variants ir īstais). Man patīk. Un esmu droša, ka bērns var iet un iekosties tikko nomazgātā palodzē vai uz slapjas grīdas nokritušā cepumā, nebaidoties par ķīmiskām virsmaktīvajām vielām, kas varētu nonākt viņas organismā.

Ar traukiem ir sarežģītāk. Norādītā koncetrācija iedarbojas, ja trauki šādā ūdenī tiek iemērkti, tad visi nomazgāti un tad noskaloti. Mēs esam pieraduši trauku mazgājamo līdzekli uzliet uz sūkļa un tad mazgāt traukus zem tekoša ūdens. Variants, ko pielietojam, ir 5 ēdamkarotes uz 600 ml ūdens (sajaukts ziepju dozatorā). Ikdienas traukus nomazgā labi. Taukainām pannām tomēr izmantojam citu mazgājamo līdzekli.
Atgadījums virtuvē: Gaidot ciemiņus vīra vārdadienā viņa brālis palīdzēja man gatavot svētku maltīti. Receptē viena no sastāvdaļām bija paredzēti apcepti sīpoli (diezgan daudz). Īsti neorientējoties virtuvē viņš sīpoliem uzlēja nevis eļļu, bet mūsu sajaukto onGuard trauku mazgājamo līdzekli. Nu neko, noskalojām sīpolus un likām atpakaļ uz pannas - visi veseli, sīpoli bez izmaiņām. Ar citiem līdzekļiem tā nedarītu.

Vannas istabām norādītā koncentrācija, mūsuprāt, der ikdienas apkopei. Ir doma, atšķaidīt līdzekli pulverizatorā un ik pāris dienas vienkārši nopūst visu, neraizējoties, ka kaut ko nepieciešams noskalot. Bet tas ir viens no lielajem nākotnes plāniem.

Caurmērā
varu teikt, ka līdzeklis derēs tiem, kam patīk ikdienā tīra un kārtīga vide, kas neļauj netīrumiem pieķerties un iekalst un kuriem ir svarīgi dzīvot ekoloģiski (un neskatoties uz līdzekļa cenu, parēķinot izmanošanas laiku arī ekonomiski).

Meklē te. 

piektdiena, 2014. gada 14. novembris

Možu garu

Rīts pēc negulētas nakts ar kafijas krūzi un melno šokolādi un sēžot pie difūzera ostot dōTERRA Citrus Bliss (Invigorating Blend) ēterisko eļļu maisījumu.

Bet par visu pēc kārtas...
Ir tādi ciemiņi, kas sola ierasties astoņos vakarā, bet pie tevis atbrauc tikai pusdesmitos. It kā jau nekas traģisks (sevišķi, ja tie ir ļoti sen nesatikti cilvēki), tomēr visi darbi saskrējuši tā, ka nogurums grib ņemt savu daļu. Un, lai vakars būtu možāks un varētu vēl pieķerties pie galda spēlēm, vienpadsmitos vakarā difūzerī palaidām Citrus Bliss eļļu maisījumu - dažādu citrausaugu mikslis ar īpašību uzmundrināt nogurušus prātus un ķermeņus. Vienos naktī šķīrāmies, jo nākošā tomēr darba diena, lai dotos pie miera. Ar vīru vēl izbaudījām divvientulības mieru pēc tam, kad ciemiņi ir prom un notiesājām atlikušo kūku, ielīdām gultā un sapratām, ka nevienam no mums nenāk miegs... Skaitījām aitas, līdz aizmigām. Vēlāk, katru reizi, kad cēlos barot mazo pie sevis dziedāju "Lady Marmelade", un katru reizi no jauna cīnījos ar to, ka jāiet taču gulēt...

Rīts..
.. bija smags. Domāju, ka maisījums uz mums iedarbojās līdzīgi kā kofeīns, ļaujot piekļūt organisma apslēptajām enerģijas rezervēm. No rīta, kad eļļu iedarbība bija beigusies, ķermenis prasīja savu. Bet Mazajai jau neviens nebija pateicis, ka mamma grib pagulēt ilgāk, kad tētis ir aizgājis uz darbu... Tad nu "ārstējos ar to pašu, ar ko saslimu..." un pēc divām smagām stundām no rīta, diena pavadīta uz darbīgas un nenogurušas nots. Ne velti šo maisījumu iesaka lietot, lai vieglāk pamostots. Tagad varu teikt, ka efekts ir pārbaudīts un to var lietot arī, ja negribas/nedrīkst iet gulēt un vēl darāmi darbi. Tikai jāatceras, ka veselam organismam vajadzīgs nepieciešamais miega stundu skaits (šovakar plānoju palaist kādu nomierinošo eļļu un doties gulēt reizē ar mazo).

Rezumē
Kārtējo reizi pārliecinājos par ēterisko eļļu un cilvēka organisma mijiedarbību. Jo it kā no malas liekas mazliet jocīgi - iesmaržināt gaisu un tā aizdzīt miegu (pie tam, ar patīkamu, atsvaidzinošu un neuzkrītošu aromātu). Studenti un naktsputni to noteikti novērtēs. Un visi citi, kas izvēlas palikt nomodā maksimāli nekaitējot savam organismam, arī.

Meklē te.

pirmdiena, 2014. gada 13. oktobris

Rudens mūsmājās jeb dōTERRA Breath un onGuard darbībā

Šīrudens secinājums - cik labi, ka slimojam uz maiņām, jo slima pati nespētu tikt galā ar slimu vīrieti un slimu bērnu (man ir aizdomas, ka slims mīļotais vīrietis ir grūtāk pārdzīvojams), bet nu par visu pēc kārtas.

Es
Rudens saulīte ir viltīga un pašai vēl negribas pieņemt, ka ir jau rudens līdz ar to vienā ašā gājienā uz veikalu nebiju pietiekami silti saģērbusies un vējš sapūta kaklu. Tas sāka sāpēt. Pirmajā naktī cēlos augšā un gāju uz virtuvi skalot ar onGuard - sāpes uzreiz pārgāja un varēju aizmigt. Otrajā dienā turpināju ik pa laikam skalot, bet jutu arī, ka deguns grib tecēt. Tad nu beidzot pati uz sevis varēju Breath pārbaudīt - biju ārkārtīgi pārsteigta par šo iedarbību. Piliens eļļas, uzsmērēts uz virsdegunes un tekošais deguns pazūd uz pāris stundām. (Smērēju neatšķaidītu eļļu, pirmajā reizē uzsmērēju divus pielienus - bija par daudz, asaroja acis, bet tā patīkami, vienkārši lija asaras, nevis koda, kā piemēram, griežot sīpolu). Šai dienā un nākamajā parādījās arī maza temperatūra, bet nekas vairāk par 37,2 neuzkāpa. Un pēc tam jau biju vesela. Jāsaka, ka es biju labais un pareizais eļļu lietotājs, atcerējos tās lietot regulāri un iedzēru onGuard pat tad, kad kakls nesāpēja. Kopumā: pirmais vakars, kad kļuva slikti un divas nākošās dienas, pavadītas vieglā pirmssaaukstēšanās stadijā.

Mīļotais vīrietis
Mana pirmā "slimošanas diena" sakrita ar to vakaru, kad mīļotajam kļuva slikti. Bet pati biju apaukstējusies, viņam iespējams, tika klāt kāds vīruss, jo darba kolēģi čakli uz darbu nāca iesnaini un pusslimi. Un arī viņš nebija tik čakls eļļu lietotājs, kā es, un līdz ar to viņam gāja grūtāk un ilgāk. Bet arī viņa kontā ir tikai vakars, kad sāka justies slikti un divarpus dienas pēc tam.

Mazā
Saslima pēdējā. Cik tad nu ilgi var pretoties vecāku ietekmei. Viņai slikti kļuva naktī - gulētaizejot varēju dzirdēt, kā meitiņa sāk krākt, jo deguns pildās, naktī krākšana kļuva stiprāka - cēlos un gāju iesmaržināt viņas miega lupatiņu ar to pašu dōTERRAs Breath - pieliens eļļas un noliku lupatiņu pie deguna, krākšana pārgāja un mazā saldi nogulēja līdz rītam, kad pamodās ar tekošu degunu. Tad nu mazajai Breath šķaidīju (piliens eļļas uz nepilnu tējkaroti kokosriekstu eļļas) un ar šo smērēju krūtis, lai smaržo, bet nekairina actiņas. Pēc pirmās un otrās saeļļošanas deguns netecēja divas stundas, vēlāk jau pauzes ilgākas. Naktī, kad gājām gulēt paši,  atkal smaržināju miega lupatiņu, lai nav jātraucē viņas miegs. Vēl pie katras pamperu maiņas smērēju pēdiņas ar atšķaidītu onGuard maisījumu. Šodien ir viņas slimības otrā diena - deguns vairs tik ļoti netek, gribas cerēt, ka līdzīgi kā mums, šī ir arī slimošanas pēdējā diena. Temperatūras, kā liekas, nav, bērns ir ārkārtīgi mīļš un jauks, tikai mazliet lēns.

Kopumā
Droši vien, ja mēs mazo "būtu apstrādājuši" jau profilaktiski, iespējams, ka bez viņas slimošanas būtu arī iztikuši.
Zinu, ka tagad pilnīgi droši varu teikt, ka onGuard un Breath ir (ne)slimošanas pamatakmens. Un noteikti iesaku arī citiem.

pirmdiena, 2014. gada 22. septembris

dōTERRA PastTense - brīvību sprandas muskuļiem

Esmu ievērojusi, ka man dzīvē viss notiek periodiski (gluži kā Pikaso:) )un cikliski. Tad nu šobrīd ir PastTense lietošanas periods.

Kāpēc es pie tā nokļuvu?
Esmu sev atklājusi burvīgu lietu - Mei-Tai slingu nokļūšanai uz veikalu un īsām pastaigām. Un arī mājās mazā šobrīd dienas laikā aizmieg slingā. Viss ir lieliski un ērti, ja nebūtu viens bet - ir vakari, kad mīļi čukstu savam lieliskajam vīrietim: "Pamasē man pleciņus, viņi sāp..." Romantiska muguras masāža, protams, ir jauka lieta, bet sāpošiem pleciem labumu dod sāpoša masāža, un ne jau vienmēr mīļotais ir blakus. Tad nu pētot eļļu sarakstu, ko varētu lietot izvēlējos šo maisījumu, kas paredzēts muskuļu atslābināšanai un stresa noņemšanai.

Un man patīk:
  • ka dōTERRA PastTense ir gatavs uzklāšanai - nav jāsmērē rokas, maisījums iepildīts pudelītē ar rullīti, ar kuru atliek vien nobraukt pār sāpošajām vietām (šis man ir svarīgi dienas laikā, lai netīšām neieeļļotu mazo);
  • mani kakla muskuļi atbrīvojas un sāpes pāriet. Pirmajā reizē pēc lietošanas apļojot galvu ar sajūsmu secināju, ka sen neesmu to kustinājusi tik lielā amplitūdā;
  • arī galvassāpes tiek noņemtas. Un ērtais iepakojums ļauj to iemest somiņā un paņemt līdzi, kur vien vajag un uzsmērēt kad vien vajaga (un saeļļot bez roku smērēšanas) Tiesa, pie stiprām sāpēm ar vienu reizi var nepietikt, pēc kāda laika var just, ka efekts mazinās;
  • iedarbība katram ir sava. Mums ar vīru abiem smērējot vienmēr ir bijusi dzesējoša sajūta. Esam smērējuši testam draugiem, kuri sūdzas par muguras sāpēm - viņiem noklātais laukums pēc tam ir sildīts;
  • bet odiem nepatīk. Pēdējā vasaras piknikā TerraShields bija palicis mājās (jo nedomājām saskarties ar tik asinskāriem briesmoņiem) un nolēmām eksperimentēt un ņemt baidīt šos uz ar smaku. Un strādāja :)



pirmdiena, 2014. gada 15. septembris

Zīdaiņa vēdergraizes

Brīdinājums. Sekojošais ieraksts satur zīdaiņa vēderizejas raksturojumu.

Vai nu potes un sekojošās temperatūras iespaidā, vai pārāk daudz lielo cilvēku pārtikas dēļ, bet mana mazā meitene bija tikusi pie aizdambēta vēdera. Devu plūmju biezeni, kustināju kājas - nekā. Divas dienas bērns vēlas pa rokām vien dzīvoties un aplaimo mūs vien ar krāsainiem purkšķiem, kuru skaits laikam ritot samazinājās. Tad nu sestdienas rītā testējām eļļu iedarbību un smērēju mazās pēdiņas ar citronu eļļu (1 piliens dōTERRA Lemon (citronu) ēteriskās eļļas atšķaidīts tējkarotē frakcionētas kokosriekstu eļļas (lai mazās poras neaizķep)). Saeļļojām uzmanīgi, lai mazās rociņas netiek pie mazajām kājiņām un tad tālāk kur citur. Pēc pusstundas ielikām siltā vannā, tad jau bija rīta miega laiks. Pagulēja bērns, pamodās, piecēlās manā klēpī stāvus, apķērās ap kaklu un spieda, spieda, izspieda... Laimīga māte un laimīgs bērns.

Secinājumi
Protams, kārtējo reizi nevaru pateikt, ka tieši ēterisko eļļu dēļ viss notika tā, kā notika. Bet varu tikai kārtējo reizi uzsvērt, ka svarīgi, lai lietas viena otru papildinātu. Un galu galā, neviens negrib redzēt savu bērnu mokoties, līdz ar to cenšas darīt visu, kas spēkos, lai sniegtu pašu labāko.

Alternatīvie varianti
Arī apelsīnu un kumelīšu ēteriskās eļļas ir pielietojamas zīdaiņiem aizcietējuma gadījumā. Mana iekšējā balss un smaržu pārliecība šoreiz lika izvēlēties citronu.

Pretējam variantam
Ja mazulis mocās ar caureju pielietojamās eļļas: kumelīšu, lavandas, tējaskoka. Un gluži tā pat iesmērējamas pēdiņas un masējams vēders, vai pievienojamas vannai.

Ja pamanīji, 
ka kumelīšu eļļa pielietojama abiem gadījumiem, tā nav kļūda. Ēteriskās eļļas nav zāles, bet tās palīdz organismam nonākt līdzsvarā. Un arī kumelīšu tēja, katrā gadījumā savādāk pagatavota, der abām likstām.

* Eļļas izvēlētas balstoties uz Stephanie Fritz "Essential oils for Maternity" apkopoto informāciju

pirmdiena, 2014. gada 8. septembris

Portatīvās eļļas

No vīramātes pieredzes:
Rudens kā rudens un kārtīgs latvietis iet sēnēs. (Un man tuvie latvieši sēnēs kopā ar dōTerras pārnēsājamo aptieciņu iet, kur katram gadījumam savas eļļas līdzi un par to arī būs galvenais stāsts) Šoreiz gan jāapbēdina sēņotāji - briežutis TerraShield neatbaidīja, odus gan un ērce ar neviena netika manīta.

Bet par to aptieciņu...
Aptieciņa ir forša :) Atslēgu piekariņš melnā vai dōTerras violetajā krāsā(tiesa, nederēs sievietēm, kas to grib mazajā rokassomiņā paslēpt), kurā iekšā astoņas mazas eļļas pudelītes, kuras uzpildīt ar sev tīkamajām eļļām (un astoņi - tas patiesībā ir daudz, var nosegt visas likstas).
Bilde šoreiz no interneta dzīlēm, bet tā viņi izskatās.
Kas ir manā "aptieciņā"?
Manas astoņas pudelītes:
  • OnGuard eļļa - ja pēkšņi jūt, ka kāds bacilis ķeras  klāt, vai gribās rokas nodezinficēt pēc sabiedriskām vietām;
  • Lavanda - nomierinoša vai, ja gadās kādi sīki ādas bojājumi;
  • Tējaskoks - arī ādai, tā kā vasarā bieži uzberžu tulznas;
  • TerraShield - pret kukaiņiem;
  • Breath - elpošanas ceļiem - ja kādam iesnas, lai iedotu pamēģināt (mums pašiem nav, jo OnGuard(u) lietojam :D);
  • Piparmētru eļļa - lai uzmundrinātu un atsvaidzinātu sevi: vai iesmērējot, vai kā patīkamu dzeramo, pievienojot ūdenim - sevišķi karstajās dienās, kad gribās aukstu, nevis siltu); kad vēders grib streikot;
  • Piparmētru eļļas bumbiņas - ērtākai iekšķīgai lietošanai (tikko braucām pa nakti no laukiem, mīļotajam vīrietim pie stūres sāka nākt miegs - ar šo atmodās);
  • Piparmētra+Lavanda eļļu maisījums - galvassāpju gadījumiem.
Man gan ir arī papildus mazās pudelītes, līdz ar to saturu var pamainīt pēc vajadzības. Tuvojoties ziemai noteikti ņemšu kādu sildošo eļļu līdzi, jo man kājas un rokas parasti salts, kā arī plānoju ieviest kādu citrussaugļu eļļu  uzmundrināšanai līdzi ņemšanai (sevišķi uz pasākumiem ar nakšņošanu, gadījumiem, ja kādam no viesiem otrā rītā sāp galva un ūdentiņu gribās).

Piedāvāju
Ja gribi, varu uzpildīt Tev Tavu aptieciņu ar savām eļļām - varēsi izmēģināt vairākas un nebūs uzreiz viņas jāpērk. Sūti ziņu, ja Tevi tas interesē, sarunāsim :)

Kas ir Tavā aptieciņā?

ceturtdiena, 2014. gada 4. septembris

Nekas nav apstājies

Ar vasaru un atvaļinājumu šeit iestājies klusums. Bet tā nav, ka nekas nenotiek. Telefons piefotogrāfēts pilns ar bildēm ar praktiskiem ēterisko eļļu pielietojuma momentiem. Gan taisot smaržīgas burbuļbumbas vannai, gan smaržu trauciņus eļļu difuzēšnai gaisā (kopš tā mirkļa mūsu vannas istabā mājo liegs citrusu aromāts). Lēnā garā ķeros pie rudens darbu saraksta un dalīšanās ar informāciju ir tā augšgalā. Tāpēc, ja Tev ir kādi jautājumi, droši prasi, nekur neesmu pazudusi! :)

Kamēr pieķeros pie bilžu sašķirošanas un garo rakstu rakstīšanas (kas ir diezgan grūti nu, kad mazais ķipars iemācījies rāpot un slienas kājās), varu pastāstīt sīkumu no šīrīta ikdienas:

Par to kā eļļas un organisms darbojas kopā
Mīļotais vīrietis (kuram darbā liela daļa kolēģu noķēruši muļķīgo atvasaras vīrusu), no rīta pilināja sev onGuard, taču vaktējot mazo nepiefiksēja, cik daudz iepilina. Izskaloja muti, taču mirklī, kad ūdens malku norija, tas tūlīt arī cēlās augšā. Kā izrādījās mirkli vēlāk, iepilējis viņam bija tiešām par daudz, jo mute sila no "karstajām" eļļām. Tad nu kunģis pats zināja, ka tā nebūs labi.
Atceries! Ēteriskās eļļas ir ļoti koncentrētas un nepieciešams tikai neliels to daudzums, lai sasniegtu vēlamo rezultātu!

otrdiena, 2014. gada 22. jūlijs

"Grūtākais" lietojot ēteriskās eļļas

Mīļotajam vīram sācies atvaļinājums un "abi trijatā" izbaudām vasaras priekus, līdz ar to pie datora laiks netiek pavadīts un arī jauni ieraksti netop. Tas tad nu atgādināja par lielāko problēmu, kāda ir mūsu ģimenē, lietojot dōTERRA ēteriskās eļļas - tās jālieto sistemātiski un regulāri. (Parasti, kā kļūst labāk par eļļas lietošanu aizmirstās. Un tad atkal kaite nāk atpakaļ. Otrajā reizē gan parasti jau mācība ir svaigā atmiņā un organisms tiek pasaudzēts un eļļas devu saņem arī tad, kad maldīgi liekas, būs jau labi, lai patiešām būtu labi.)
Tad nu tālāk saraksts ar lietām, pie kurām nākas piedomāt:

  • regularitāte - kā jau iepriekš minēju, šī mums mēdz sagādāt visvairāk raižu. Vai nu tā būtu sāpoša kakla skalošana ar eļļām vai sāpošas galvas ieeļļošana. Izdariet to vēl reizi pēc tam, kad sāpes pārgājušas;
  • mazāk, bet biežāk - tā kā ēteriskās eļļas ir ļoti koncentrētas, nav nepieciešams tās pielietot lielos daudzumos, labāk un efektīvāk būs pa mazākiem daudzumiem (maciņš priecāsies), bet biežāk (šis sakrīt ar pirmo punktu);
  • atšķaidīšana - (šis ir saistīts ar iepriekšējo punktu) atšķaidot eļļu tās iedarbība nesamazinās, bet to ir iespējams uzklāt stipri lielākam ķermeņa laukumam. Mums gan bieži vien ir slinkums ņemties un tiek uzsmērēta tīra eļļa (nevienam nav novērotas nekādas ādas reakcijas, bet neesmam arī mēģinājuši, piemēram, oregano, kas ir karstā eļļa). Tad nu mans ieteikums ir bāzes eļļu turēt blakus ēteriskajām eļļām, lai viņa būtu pa rokai, un varbūt pagatavot jau atšķaidījumus ar biežāk pielietotajām eļļām, lai būtu ērtāk. Laika gaitā atradīsiet savu ideālo attiecību, ieteiktā proporcija ir 1 piliens ēteriskās eļļas uz 3 pielieniem bāzes eļļas;
  • smarža - ēterisko eļļu būtība ir smaržot. Parasti tas ir patīkami, taču reizēm nepiemēroti situācijai. Šeit vienīgi var līdzēt eļļas uzklāšana uz ādas vietās, kur to sedz apģērbs, ja tas ir iespējams;
  • eksperimentēšana - paņemot pirmo reizi rokās kādu eļļas pudelīti, tā liekas brīnišķīga un notiek tāda kā "uzsēšanās" uz konkrēto eļļu, aizmirstot par citām. Tādēļ vajag nebaidīties, izmēģināt arī citas eļļas vai to maisījumuso, vai konkrēto eļļu citām lietām, jo iedarbības klāsts ir milzīgs. Turklāt, lietojot vairākas eļļas smarža tik ātri neapniks.

Stāsti, pie kā piedomāt nākas Tev!

TerraShield: odi un dunduri

Vīram sācies atvaļinājums un esam pazuduši laukos. Lielais karstums kā reiz ir dunduru laiks. Dodoties pastaigās ar ratiem pa zemes ceļiem gabalos, kur spīd saulīte mūs apņem dunduru mākonis, bet ieejot mežā tos nomaina odi. Tad nu pirms pastaigām gan pati "iesmaržinos", gan mazo un ratus sasmērēju ar dōTERRAS TerraShield pretkukaiņu eļļas maisījumu. Kukaiņi gan lido apkārt, bet nekož.

No vīramātes pieredzes: dārzā saulē ravējot dobes TerraShield iedarbība beidzas ātrāk nekā norādītās 4-6 stundas un vienā mirklī visi dunduri metas virsū, priecīgi, ka atbaidošā smaka pazudusi. Bet tas ir saprotami - galu galā šajā karstumā gan paši svīstam un eļļu "noskalojam" un "atšķaidām", gan arī tā izgaro ātrāk.


trešdiena, 2014. gada 9. jūlijs

Cīņa ar karstumu: šī burvīgā piparmētru (peppermint) eļļa

Teiciens gan saka: "Kal ratus ziemā, ragavas vasarā" un par šīm iespējām vajadzēja jums pastāstīt, kamēr aiz loga vēl nebija +30 grādu, lai arī jūs varētu paspēt sagādāt aprīkojumu, bet labāk vēlāk nekā nekad... Tad nu mūsu brīnumlīdzeklis cīņai pret karstumu: dōTERRA piparmētru (peppermint) ēteriskā eļļa.

dōTERRA piparmētru (peppermint) ēteriskā eļļa mazulim
Pēdējās dienas ir mokoši karstas gan man, gan mazajai.  Tikai mazais bērns jau nesaprot, ka tā ir vasara un kāpēc tā... Ja nezinātu, ka tā ir 100% tīra, bērnam nelietotu, bet tagad atšķaidu ar frakcionēto kokosriekstu eļļu (kas atšķirībā no citām eļļām neaizlipina poras - atkal svarīgi mazajai; viens piliens piparmētru eļļas uz tējkaroti kokosriekstu eļļas) un pāris reizes dienā iemasēju bērnu. Mans mazais čīkstītis uzreiz kļūst mierīgāks un pat smaržo patīkami vēsi. Pirmās reizes gan šo procedūru veicu uzmanīgi, baidoties vai pumpas nebūs...

dōTERRA piparmētru (peppermint) ēteriskā eļļa viņam
Mīļotais atkal aizrāvies ar piparmētru bumbiņām (piliens piparmētru eļļas želatīna kapsulā - ērti paņemt līdzi kabatā uz darbu un lietot pēc nepieciešamības), jo viņam kā jau karstā vasarā temperatūras svārstību ietekmē iesnas metas. Atver gan elpceļus, gan elpu atsvaidzina. Plusā tam visam man tiek burvīgi auksti skūpsti visur. 

dōTERRA piparmētru (peppermint) ēteriskā eļļa visai ģimenei
  • pagājušajā lielajā karstumā taisījām piparmētru ūdeni - divi pilieni (tikai tāpēc, ka netrāpījām vienu) ēteriskās eļļas uz 5 litru pudeli akas ūdens - šo pat ņēmām un vēl šķaidījām, kad lējām krūzēs - patīkams atsvaidzinājums un auksta pēcgarša. Kā jau parasti izdzērām visu pudeli, izņemot varbūt krūzīti pudeles dibenā, kas aizmirsta mētājas ledusskapī. Šodien izvilku pudeli - ūdens, neskatoties uz to, ka no akas, joprojām kā svaigs, lai gan nu jau pagājis kāds mēnesis;
  • ērta un ātra atsvaidzināšanās - ar smidzinātāju. Domāju, ka jūs ziniet, cik patīkami šādā karstumā uzpūst sev vēsu ūdens migliņu. Tad nu lūk, pievienojiet šim ūdenim pilienu piparmētru eļļas un iegūsiet spēcīgāku efektu un ilgstošāku iedarbību. Labāk gan ņemt stikla, nevis plastmasas smidzinātāju (piemēram, tukšu smaržu pudelīti), jo pie stikla sienām eļļa tik ļoti nepielips. (Šeit prātā nāk romantiska "reklāmas"aina  - guļ viņš un viņa, skatās debesīs un laiku pa laikam izpūš virs sevis piparmētru eļļas mākonīti, kas lēni nosēžas un atvēsina...)

dōTERRA piparmētru (peppermint) ēteriskā man
Pati ar piparmētru eļļu šobrīd esmu uz jūs, jo piparmētras samazina piena radi. Tā kā eļļojot mazo sanāk jau gana daudz saostīties, uzmanos un pati veldzējos izbaudot to, kā pārējie smaržo.  Bet jūs ņemiet un baudiet vasaru, karstumu un stāstiet, kā patika piparmētras!

otrdiena, 2014. gada 8. jūlijs

Ēteriskās eļļas krūšu veselībai

Domājot par interesantiem tematiem, ko šeit aprakstīt, liktenis izspēlēja joku, atgādinot piemirsto teicienu: "Uzmanies no savām vēlmēm, tās var piepildīties", un no rīta pamodos ar sāpošu krūti, dienas laikā tiku arī pie sataustāma cietuma un augstas temperatūras, kas rezultējās galvassāpēs un sliktā dūšā. Vienvārdsakot, piena vada nosprostojums.

Pirmais rīts traks - roku uz augšu bez sāpēm pacelt nevar, kur nu vēl mazuli noturēt vai autiņbikses nomainīt, kad mazajai gribas paspārdīties - šeit nu sevi pažēloju un iedzēru paracetamolu. Cīnoties ar mazuļa likšanu pie slimās krūts un piena atslaukšanu dienas gaitā cēlās arī temperatūra. Kāpostu mājās nav, vīrs darbā, pati uz veikalu netieku, jo nespēju ratus nonest vai slingu uzsiet. Taisu lavandas kompreses (3 pilieni dōTERRA lavandas eļļas uz puslitru ūdens*) (vajadzētu arī ģerānijas eļļu klāt, bet tās man mājās nav). Vēl nevaru saprast, kādā temperatūrā labāk. Atrbauc mīļotais atved kāpostu - tikai neriktīgs, plānām lapām, bet nekas, sadauzu tā pat. Temperatūras iespaidā nu jau reibst galva un sliktā dūša -  mīļotais pārvieto mazuli, lai pašai nav jānēsā.

Otrais rīts - temeratūra ir zemāka, taču krūts sarkana un cietums iekšā jūtams. Nu jau sāku pieiet lietai sistemātiski - ik pa laikam saeļļoju krūti ar Lavandas un Citruss Bliss maisījumu (3 pilieni dōTERRA Lavender + 3 pielieni dōTERRA Citruss bliss + tējkarote frakcionētas kokosriekstu eļļas*). Pa starpām barošanai taisu vakardienas kompreses - tikai šoreiz saslapinu lupatiņu un viņā ietinu ledus gabaliņu - dzesēju krūti, cenšoties dabūt nost sarkanumu. Kāposti īsti nedod aukstuma efektu un arī biezpiens sasilst ļoti ātri, piedevām tek... Dienas laikā sarkanums mazinās un temperatūra pazūd.

Trešais rīts - krūts ir nosacīti mīksta, sarkanuma nav, temeratūras nav. Laiku pa laikam sasmērēju ar lavandas un citruss bliss maisījumu, bet citas procedūras vairs neveicu.

No visa izmēģinātā, kas tieši palīdzēja visvairāk nevaru pateikt un arī negribu vēlreiz pārbaudīt. Garu secinājumu nebūs. Tās, kuras ar šo problēmu ir saskārušās sapratīs. Bet vienu gan varu teikt droši - svarīgi, lai lietas viena otru papildina.


* Eļļas izvēlētas balstoties uz Stephanie Fritz "Essential oils for Maternity" apkopoto informāciju.

piektdiena, 2014. gada 4. jūlijs

dōTERRA TerraShield uz auduma

Par TerraShield pēdām uz auduma - nepiefiksēju kurā mirklī, bet smarža ir izgājusi un nu vietā, kur šis eļļu maisījums bija uzklāts nekas vairs nav redzams.

trešdiena, 2014. gada 2. jūlijs

Piparmētru (Peppermint) eļļa: cīņa ar skudrām

Šorīt no rīta mani sagaidīja nepatīkams pārsteigums: virtuves galds, kurš pilns ar mazajām melnajām skudriņām (dzīvojam daudzzīvokļu mājā, otrajā stāvā). Izložņājot pagaldi atklājās, ka starp sienas un grīdas paneļiem ir sprauga, pa kuru mazie kukainīši čakli atraduši ceļu līdz manām drupačām...

Galvā uzreiz priecīga doma, ka nu ir iespēja beidzot izmēģināt piparmētru eļļas iedarbību pret skudrām. Biju to ieteikusi citiem, bet atsaukmes par to, vai tas mēģināts un kādi ir rezultāti, līdz manīm tā arī nav nonākuši. Tad nu čakli apspiedu visas rāpojošās skudriņas un vietā, pa kuru viņas nāca ciemos nopilināju pilienu dōTERRA Peppermint (piparmētru) eļļas. Šobrīd ir vakars un neviena jauna skudra nav manīta. Pirms tam gan satiksme un dzīvība ap spraugu bija pat ļoti aktīva.

Piparmētru eļļa ar nospiesto skudru līķīšiem.

Man veicās - izdevās atrast vietu, pa kuru skudras ierodas ciemos, bet ticu, ka tas izdodas reti kuram, jo pietiek ar kartona biezuma spraudziņu. Ja neizdotos? Pretkukaiņu pūšamos līdzekļus nepūstu (jo dārga sava nervu sistēma) un arī nekādas mājiņas nevaru likt - tūlīt meita iemācīsies rāpot un tad būs mazi pirkstiņi, kuriem viss jāaptausta. Un negribu, lai skudra, kas "gājusi indes taciņu" pārrāpo manai sviestmaizei vai bērna knupītim. Tad smidzinātu piparmētru eļļu pa visu māju: 230ml ūdens+1/2 tējkarotes ziepju+12 pilieni ēteriskās eļļas (ieteicams stikla smidzinātājs, jo pie plastmasas eļļa labāk pielīp). Un tā kā dōTERRA piparmētru eļļa ir lietojama arī iekšķīgi nav jāuztraucas, ka mazā nogaršo pirms tam apsmidzināto galda kāju (tās mums šobrīd ir topā).

Mīļotais vīrietis gan lietai pieiet praktiski un sarūpēti materiāli, lai skudru eju aizmūrētu, taču, šis pasākums ir uz laiku atlikts, lai redzētu, cik ilgi ilgst eļļas iedarbība un vai šādu pat efektu var panākt arī ar dōTERRAs TerraShield ēterisko eļļu maisījumu.

Šodien jau noskatīju, ka balkona zemeņu kastē ap ziediņiem uzradušās lapputis. Būs jāmēģina tikt vaļā arī no tām. Katrā gadījumā ēteriskās eļļas var palīdzēt nekaitējot saviem ģimenes locekļiem (nu varbūt suņi varētu apvainoties par stipro smaku), dabīgiem līdzekļiem atbrīvoties arī no citiem kukaiņiem:
Pagatavo maisījumu 230ml ūdens+1/2 tējkarotes ziepju+12 pilieni ēteriskās eļļas.
Stāsti, kā veicas Tev!

otrdiena, 2014. gada 1. jūlijs

pirmdiena, 2014. gada 30. jūnijs

Turpinām testēt dōTERRA OnGuard Laundry Detergent

Viss aizsākās šeit un turpinājās te.

Biju iekritusi mazā bezlaikā, kā jau ar bērniem, jo paraudziņi tapa izmazgāti jau sen. Vienu lietu gan varu pateikt - mazgājot ar dōTERRA veļas mazgājamo līdzekli jāseko līdzi veļas mašīnas piepildījumam. Mums ir maza veļas mašīnīte (4Kg), kurā reizē ar mazgājamajām drēbēm gribēju iebāzt vēl pēdējo dvieli, kurš izrādījās par daudz.
Kā es to zinu?
Arī šoreiz izmazgāju visus iepriekš mazgātos traipus, viņus nekā īpaši neapstrādājot un rezultāts bija sliktāks nekā pirmajā reizē. Līdz ar to iesaku visiem atcerēties veco labo parunu "skopais maksā divreiz" (šajā gadījumā mazgā) un necensties veļas mašīnu pieblietēt.

Apstākļi
Mazgāju 60 grādu temperatūrā, kokvilnas standarta režīmā. Bez priekšmazgāšanas.
Ielēju 1/2 vāciņa (2 tējkarotes) mazgājamā līdzekļa - norādīts kā grūti iztīramiem traipiem.
Šoreiz vienā paraugā visus traipus pirms tam aplēju ar veļas mazgājamo līdzekli un atstāju uz 10 minūtēm.
Vienu paraugu ņēmu un pirms tam saziepēju ar parastām veļas ziepēm (necenšoties neko berzt, vienkārši visu ieziepējot).

 Rezultāti
Šeit uzreiz atgādināšu par savu kļūdu pārslogojot veļas mašīnu un to, ka savādāk rezultātiem būtu jābūt labākiem. Vēl nez kāpēc mani attēli tiek ievietoti sagriezti ar kājām gaisā (ja kāds zina, kādēļ tas tā tiek darīts un ko darīt man, lūdzu, padalieties). Tad nu pirmā bilde - mazgāti tie paši traipi, kas pirmajā eksperimentā (zāle, zemene, lūpukrāsa, šokolāde, sarkanvīns, eļļa, ūdensnoturīgs marķieris, pildspalva, flomasters), tikai šis paraugs viss pirms tam ticis apstrādāts ar to pašu veļas mazgājamo līdzekli (10 min).
 Un lūk rezultāts visus šos traipus pirms tam ieziepējot ar veļas ziepēm (bez beršanas).
 Kā redzams, nav īpašas atšķirības starp abiem mazgātajiem paraugiem, līdz ar to, teikšu, ka ekonomiski izdevīgāk ir grūti iztīrāmos traipus pirms mazgāšanas apstrādāt ar veļas ziepēm, nevis tērēt mazgājamo līdzekli to lejot pa taisno uz traipiem. Atšķirība gan redzama pie vīna un eļļas traipiem - sarkanvīns labāk izmazgāsies, ja to pirms tam ieziepēsiet, bet olīveļļa izmazgāsies, ja to tomēr apliesiet ar mazgājamo līdzekli.

Subjektīvais viedoklis
Uz krāsaina auduma un nepārbāztā veļas mazgājamā mašīnā noteikti viss ir kārtībā. Bez smaržas un ķīmiskām vai alerģiskām vielām.
Tā, kā līdzeklis ir koncentrēts, ar vienu iepakojumu iespējams izmazgāt krietni vairāk veļas = mēs glābjam pasauli to lieki nepiesārņojot ar vēl vismaz divām tukšām mazgājamā līdzekļa pudelēm.


trešdiena, 2014. gada 25. jūnijs

TerraShield - pretknišļu pārbaude

Manuprāt, lielākajai daļai latviešu Jāņi ir svētki, kad pie uguskura jāēd siers, jācep gaļa, jādzer alus un jācīnās ar odiem... Pagājušajā gadā velti centos rīvēties ar lupstāja sulu, kā koda, tā koda, plus vēl zaļa biju. Šogad tad Jāņu naktī nevis papardes ziedu meklējām, bet dōTERRA TerraShield testējām. (15 dažādu ēterisko eļļu maisījums insektu atbaidīšanai.)

Paldies vīratēvam, kurš eksperimenta vārdā ziedoja savu kāju siltumu un kājas atstāja plikas. Neviens gan nebija gatavs uzupurēties un būt par negatīvo kontroli - personu, kurš nav izmantojis nekādu pretkukaiņu aizsardzību. Tā nu nācās iztikt ar vienu "apstrādātu" un otru "neapstrādātu" kāju.


Rezultāti
Smarža bija patīkama un jauka.
Iedarbību pret odiem pārbaudīt neizdevās, jo, vietā, kur līgojām, nebija odu, doties gaiss bija pilns ar knišļiem, kas līda sejā. Pēc "sasmaržošanās" kukaiņi gan turpināja lidelēties saredzamā attālumā, bet vairs netraucēja un nekoda. Par tām kājiņām - tā kā viņš nesēdēja kājām plati katru savā galda pusē, tas smarža iedarbojās un kukaiņi nekoda arī neieeļļotajā kājā.

Tā kā nebija odu vai kādu citu lielāku kukaiņu, kas kostu ne tikai kailā miesā vienīgais audums, uz kura pārbaudījām līdzekļa darbību bija ratu kulba. Šodien ir redzama josla, kur eļļa bija uzsmērēta, bet viņa vēljoprojām arī tikko jaušami smaržo. Gaidīsim, kas būs, kad smarža izzudīs, jo līdzeklim nav jāatstāj nekādas pēdas uz apģērba. Iedarības laiku (solītās 4-6 stundas) mums pārbaudīt neizdevās, jo pēc trīs stundām līgošanas lietus visus iedzina iekšā, bet, vai nu tā bija patīkamā kompānija vai TerraShield sastāvā esošo ēterisko eļļu blakusiedarbība - noskaņojums visiem bija lielisks un garstāvoklis pacilāts.

Vīramāte jau lūdza, lai pasūtu viņai pudelīti dārza ravēšanai, lai tad, kad atgriezīsies vasara, dunduri nekostu.

Domāju, ka, ja pasākums paredzēts lielākā cilvēku pulkā, ir vērts parūpēties par teritorijas/telpas iesmaržināšanu, nevis ieeļļoties katram atsevišķi. Tā pat ērtāk varētu būt sajaukt viņu ar ūdeni un tad izsmidzināt, lai noklātu lielāku platību. Bet tas tā teikt, lauciņš tālākiem pētījumiem.

piektdiena, 2014. gada 20. jūnijs

Sākam testēt dōTERRA On Guard Laundry Detergent

Sākumā izlasi šo par manu pirmo saskaršanos ar šo veļas mazgājamo līdzekli.

Ilgi nosēdēt mierā nevarēju un zinātnieks manī darīja savu. Ejot uz visu banku un testējot ļaunākos iespējamos variantus, ņēmu koši balti audumu un smērēju. Izvēle krita par labu tradicionālajiem bubuļiem apģērbu mazgāšanā: zāle, zemenes, lūpukrāsa, šokolāde, sarkanvīns un  eļļa. Papildus tiem uzrasti ar pilspalvu, ūdensnoturīgo marķieri un dažādu krāsu flomasteriem. Un bērna "piesmērētais" krekliņš, kuru šoreiz gan pirms tam saziepēju ar veļasziepēm.

Apstākļi
Lai gan visi augstāk minētie skaitās grūti iztīrāmi traipi, gribēju redzēt, kas notiek viņus mazgājot tā pat.
Mazgāju 60 grādu temperatūrā, kokvilnas standarta režīmā. Bez priekšmazgāšanas vai mērcēšanas, vai kādas traipu apstrādes.
Ielēju 1/4 vāciņa (1 tējkaroti) mazgājamā līdzekļa.

Palaidu veļasmašīnu un ik pa brīdim centos saskatīt, vai kāda no manām lupatiņām mazgāšanas laikā neparādīsies caur durvju stiklu, lai varētu redzēt, kā viss izskatās procesā. Šad un tad man noveicās. Ko vēl varu atklāt par procesu - līdzeklis neputo. Ja mazgājot ar citiem līdzekļiem veļas mašīnā redzamas putas, ar šo tādas nemanīju nevienā brīdī (un piegāju diezgan bieži) (On Guard Cleaner Concentrate puto diezgan labi).

Rezultāti
Bērnu drēbītēs sasmērētās vietas bija izmazgājušās tīras.
Pārbaudītie traipi nebija balti, bet, jāsaka, ka kvalitāte mani apmierināja.
Dotie attēli nav digitāli uzlaboti. Fotogrāfēts ar telefona kameru, dabīgā gaismā - saulē pie loga. Jāsaka, ka skats uz dzīvi (tīrības pakāpe) mainās atkarībā no apgaismojuma veida. Bet atgādināšanu vēlreiz, ka šie ir grūti izmazgājamie traipi, mazgāti ikdienas mazgāšanas režīmā un uz balta auduma, mazgāti ar vienu tējkaroti videi draudzīga mazgāšanas līdzekļa.

Kas tālāk?
Šobrīd jau griežas veļasmašīna, kur testēju, cik labi šie paši traipi būs izmagājušies, ja pret tiem apietas ar pienācīgo cieņu un pirms tam 10 minūtes mazgājamais līdzeklis ir bijis uzliets tieši uz traipa.

Seko līdzi! :)

otrdiena, 2014. gada 17. jūnijs

Mazais kompliments par Deep Blue sastāvu

Vakar mīļotais vīrietis parādīja Deep Blue losjona sastāvu jaunajiem mediķiem, kas tikko visus eksāmenus nolikuši. Visā sastāvdaļu sarakstā viņi neatrada ķīmiskus savienojumus, kuriem būtu pretsāpju iedarbība. Līdz ar to viņa darbību nodrošina tikai ēteriskās eļļas. Un viņa divejādā daba (gan silda, gan dzesē atkarībā no vietas un laika) kā izrādās ir pateicoties tam, ka puse sastāvdaļu ir ar sildošām īpašībām, puse dzesējošām. Bet tagad jau man būs iemesls papētīt tuvāk to visu.

pirmdiena, 2014. gada 16. jūnijs

Tīrībai jābūt

Pirmais produkts, par kuru ar Jums dalīšos savā pieredzē, nebūs ēteriskā eļļa, bet veļas mazgāšanas līdzeklis OnGuard Laundry Detergent, jo pati to saņēmu pāris dienas atpakaļ un nu testēju, līdz ar to šie rezultāti ir tieši no notikuma vietas. Tā kā man nav iekrāta kaudze ar netīro veļu, lai veiktu lielās pārbaudes un darbinātu vairākas veļas mašīnas no vietas, tad rezultāti būs pakāpeniski un kā izskatās, šis ir aizsākums rakstu sērijai par dōTERRA šķidro veļas mazgājamo līdzekli.

Kāpēc es izvēlējos?
Mazuļa ienākšana ģimenē kā jau daudziem bija iemesls pārskatīt savu dzīvi. Un tā kā lielāko daļu dzīves, lielākā daļa mūsu ķermeņa (varētu turpināt ādas=lielākā cilvēka orgāna) ir tērpta drēbēs vai saskaras ar kādu audumu, tad apģērbu mazgāšana man kļuva par svarīgu punktu, lai lieki nekairinātu mazuļa ādu ar ķīmiskiem savienojumiem. Tad nu uzraksts: "Nesatur kaitīgas vielas, dabai draudzīgs, ar dabiskām virsmaktīvajām vielām, enzīmiem un ēteriskajām eļļām" bija iemesls, kādēļ izvēlējos to pamēģināt. Tā teikt varbūt iespējams tikt ar vienu šāvienu pie tīras veļas un apmierinātiem mātes intinktiem, un iekšējā biologa.

Kas lācītim vēderā?
  • Kā jau onGuard sērijas produkts, arī šis šķidrais veļas mazgājamais līdzeklis satur onGuard ēterisko eļļu maisījumu - 10 ml. Tātad, vienā mazgāšanas reizē jūsu veļa saņems 0.15 ml jeb 3 pielienus (10 pielieni=0.5ml) ēterisko eļļu maisījuma;
  • Proteāze - viens no enzīmiem, kuru izdala aizkunģa dziedzeris - peptīds, kas šķeļ proteīnu savienojumus (olbaltumvielas)- piemēram, asinis un sviedru traipus;
  • Amilāze - arī viens no enzīmiem, kuru izdala aizkunģa dziedzeris, bet sastopama arī siekalās - peptīds, kas šķel ogļhidrātus (cukurus un cieti); tai ir arī balinošas īpašības; 
  • Celulāze - enzīms, kas šķeļ celulozi - palīdzēs saglabāt drēbju krāsu un izskatu; savu īpašību dēļ gan var paātrināt auduma nodilšanu;
  • Mananāze - enzīms, kas šķeļ manāzes - palīdzēs iztīrīt traipus, kas satur guāra sveķus (E412 - izmanto kā biezinātāju);
  • Lipāze - gremošanas ferments, kas šķeļ taukus - iztīrīs taukainus traipus, piemēram, eļļas un lūpu krāsu;
  • Pārējās sastāvdaļas atļaušos vien nosaukt angļu mēlē: propanediol,  cocamido-propylamine oxide, cocamidopropyl betaine, sodium methyl 2-dulfolaurate, disodium 2-sulfolaurate;
  •  "Lācītī" nav fosfātu un mākslīgu smaržvielu.
Atceries! Dabiskie enzīmi ir neaktīvi zemā temperatūrā, bet zaudē savas īpašības virs 70 grādu robežas. Līdz ar to veļu ieteicams mazgāt 40-60 grādu (pēc Celsija) robežā.

Praktiskā pieredze
Mana šībrīža lielākā problēma, ir bērna kaku izmagāšana reizēs, kad kaut kas ir aizgājis garām autiņbiksītēm, jo parasti veļas mazgājamie līdzekļi tās negrib ņemt. Tad nu mans atrastais variants ir saziepēšana ar veļasziepēm un tālāka mazgāšana vai nu ar rokām vai veļas mašīnu. Šoreiz nolēmu neko iepriekš nesaziepēt un mazgāt tā pat 40 grādu temperatūrā. Pēc norādēm pielēju 1/4 vāciņa mazgājamā līdzekļa.
Par rezultātu gan viennozmīgi pateikt nevaru, jo viskakainākiem krekliņi mazgāšanas laikā bija sapinušies un salīduši segas pārvalkā (līdz ar to tikuši pie maigāka mazgāšanas režīma) un neatšķīrās no mazgāšanas reizēm ar citiem šķidrajiem veļas mazgāmajiem līdzekļiem - proti, bija redzamas pēdas, kur iepriekš bijis traips. Mazāk sakakātie krekliņi, kuri mazgāšanas beigās bija palikuši ārpus konverta, bija tīri. Veļai tikko jaušams Ziemassvētku aromāts (kā mūsu ģimenē dēvē onGuard smaržu), kurš samazinās veļai žūstot.

Kas tālāk?
Es turpināšu pārbaudīt šo mazgājamo līdzekli tīri praktiski -gan kombinācijā ar veļas ziepēm gan bez tām (mazgājot bez segas pārvalkiem), mazgāšanu 60 grādu temperatūrā, gan lielākā koncetrācijā.  
Vēl apsolos veikt "mazgāšanu kā reklāma" - speciāli sasmērēt dažādas lupatiņas, lai redzētu, kā konkrētā viela tiek izmazgāta un šo procesu fotogrāfiski dokumentēt. Varbūt Tev ir kāda aktuāla lieta (viela), kuras izmazgāšanu vēlies noskaidrot? Internetā izdevās atrast šo pārbaudi, bet mēs taču neticam visam, ko var izlasīt internetā...

Bet tā cena...
Tā kā veikalā iepērkoties skatos cenu par vienu kilogrammu vai litru preces, nevis konkrētā produkta iepakojuma, tad arī šajā gadījumā veicu vajadzīgos aprēķinus:
Viena pudele mazgājamā līdzekļa ir 947 ml, kas pēc viņu rakstītā der 64 mazgāšanas reizēm. Pudele izmaksāja 24.5+20%PVN=29.4 Eiro pudeli, jeb 46 eiro centi par vienu mazāšanas reizi.
Salīdznot Neutral šķidrais veļas mazgājamais līdzeklis 1,5l maksā ap 8.5 eiro un paredzēts 20 mazgāšanas reizēm, tātad 43eiro centi par vienu mazgāšanas reizi.

piektdiena, 2014. gada 13. jūnijs

Es. Mēs. dōTERRA. Pieredze.

Lai visu šo pastāstītu mums jāiepazīstas. Jo pats virsraksts nosaka to, ka pasākums ir subjektīvs. Tātad mans personīgais viedoklis (tiesa, paplašināts līdz ģimenei un draugiem, bet pasaki man, kas ir Tavi draugi, un es pateikšu, kas esi Tu pats).

Pieredze
Ar vīru esam beiguši Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti. Tātad sirdī zinātnieki, eksperimentētāji un pārbaudītāji. Šī ir mūsu un mūsu tuvāko pieredze vai idejas. Un ceru, ka kādā mirklī Tu kļūsi par daļu, kas dalās ar savu pieredzi, lai es to varētu nodot plašākai publikai. Mūsu pieredze liek lietām meklēt pamatojumus un cēloņus. Līdz ar to gribam arī noskaidrot, kā eļļiņas strādā gan prakstiski, gan kāds ir tā visa zinātniskais pamatojums.

Mēs 
Mēs esam es un mans vīrs = Biologi. Zinātnieki. Pārbaudītāji. Eksperimentētāji.
Mēs esam es un mans mazulis = jaunā māmmiņa un zīdainis.
Mēs esam es = sieviete, kas vēlas izskatīties un justies labi. Jaunu recepšu izmēģinātāja virtuvē.
Mēs esam mans vīrs = karatists ar melno jostu.
Mēs esam mūsu plašās ģimenes = gan mūsu vecāki, gan mūsu vecmāmiņas un vectētiņi, gan mazie, gan lielie brāļi un māsas.
Mēs esam mūsu draugi = skeptiķi un ticētāji; studenti, gan aktīvās atpūtas, gan ballīšu cienītāji, gan cītīgie zubrītāji; potenciālie un topošie vecāki; offisa darbinieki un smaga darba darītāji.
Mēs esam arī es un Tu, kad dalies ar mani savā pieredzē.

dōTERRA
Kad tikko bijām iestājušies biologos, viens no pasniedzējiem mums teica: "Atrodiet savu patoloģiju, ko pētīt."  Tā nu ir šī bloga patoloģija ir dōTERRA.
Kāpēc?
Bērnībā dzīvojām laukos un piecu gadu vecumā es staigāju pa pļavu un lasīju zāļu tējas. Tagad manai meitai ir pusgadiņš un mēs dzīvojam pilsētā. Un es nevarēšu viņai parādīt pļavu, kur droši lasīt mārsilu, pelašķus vai āboliņu zāļu vietā. Viņai nebūs ceļmallapu, ko pielikt pie sasistas kājas. Bet es gribu atgriezties pie saknēm, līdz ar to, ejot pa spirāli uz augšu es izvēlos ēteriskās eļļas un mana meita zinās, ko uzsmērēt kaķa skrāpējumiem un sasitumiem. Tā vietā, lai meklētu zāļu skapīti, viņa uzsmērēs lavandas un piparmētru eļļu sāpošai galvai.
Oficiāli
Oficiāli amerikāņu kompāniju dōTERRA Latvijā pārstāv dōTERRA Baltija, kas ir burvīgi un atsaucīgi cilvēki, ar kuriem sadarbojos un pie kuriem droši griezties ar jautājumiem un ar kuriem kopā meklēt atbildes un risinājumus. (Vēl vari pateikt, ka pie viņiem nokļuvi caur mani un viņu sirsniņas atmaigs un man tiks atgriezeniskā saite.)
Praktiski
Kompānijas produktus vari iegādāties internetā. Šeit gan jāmin, ka redzamās cenas ir nereģistrētam lietotājam un tām klāt nāk 20%PVN. Piereģistrējoties kā pircējam saņemsi 20% atlaidi, bet kā neatkarīgais produktu konsultants - 25%. Tad ar visu PVN katras preces cena sanāks mazliet zemāka par šobrīd redzamo.

Es
Mani sauc Kristīne Berķe-Ļubinska un es:
  • centīšos pārbaudīt ēterisko eļļu praktisko pielietojumu;
  • centīšos atrast zinātnisko pamatojumu ēterisko eļļu darbībai;
  • centīšos atbildēt uz Taviem jautājumiem par praktisku eļļu pielietojumu ;
  • dalīšos ar Tevi savos atklājumos, izmēģinot ēterskās eļļas un citu dōTERRAS produkciju savas ģimenes un draugu lokā;
  • dalīšos šeit ar informāciju, kā ēteriskās eļļas palīdzējušas Tev (vai tieši pretēji);
  • priecāšos atbildēt uz Taviem jautājumiem, ar kādām eļļām varētu atrsināt Tevi interesējošās vainas vai uzlabot Tavu dzīvi;
  • palīdzēšu Tev iegādāties dōTERRA produkciju, ja to vēlēsies.
Droši uzdod man savus jautājumus šeit, sūti e-pastu vai meklē mani sociālajos portālos (esmu tāda vienīgā).